WEBER

Saint-Gobain Weber, dünyanın ilk 100 şirketi arasında yer alan Saint-Gobain Grubu’nun endüstriyel harçlar alanında faaliyet gösteren şirketidir. Dünya çapında 48 ülkede 200′ü aşkın üretim tesisi ve 10.000’e yakın çalışanıyla hizmet veren Weber, endüstriyel harç üretiminde dünya lideridir.

Türkiye’ de 1998 yılından beri faaliyet gösteren Weber, seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, dış cephe boya ve kaplamaları, dış cephe ısı yalıtım sistemleri, su yalıtım ürünleri, tamir-tesviye ürünleri beton-tamir koruma sistemleri, şantiye genel malzemeleri, mastikler, zemin sistemleri ve iç cephe boyalarından oluşan geniş bir ürün portföyüne sahiptir.

Yapı sektöründeki 112 yıllık deneyiminin yanı sıra, hem dünyada hem de ülkemizde ısı yalıtımın öncülerinden olan Weber, mantolamada da Avrupa lideri konumundadır.

Bu ayrıcalığın verdiği güç ile, dış cephe yalıtımına yönelik sunduğu benzersiz hizmetlerle, yapılar için güvenilir çözümler sunan Weber, geniş yelpazesindeki özel amaçlı ürünlerini, sektöre faydalı ve kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebilen tek bir sistem içerisinde entegre etmiştir.

Güçlü teknik alt-yapısı ve renovasyon projelerinde sahip olduğu 30 yıllık global deneyimi ile Weber, yenilenen ya da yeni projelendirilen tüm yapılar için eksiksiz bir çözüm sağlamaktadır.

Weber, bir ilke olarak benimsediği yeni ve rekabetçi çözümler hedefleyen yapısını müşteri memnuniyetini önde tutarak ISO 9001:2008 belgesi ile tescillemiştir.

Müşterileri için “kaliteli ürün ve üstün hizmet anlayışı”nı benimsemiş olan Weber, “insana ve yaşadığı çevre”ye verdiği önemi de gösterebilmek için ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ni tüm tesislerinde yapılandırarak mevcut ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ne entegre etmiştir.

Weber güvencesi altında sunulan dış cephe yalıtım sistemleri ürünleri ayrıca Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun olarak üretilmektedir.

Weber, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda, tecrübesini, pazarın gelişimi için kullanarak, gelişen teknolojik imkanlar ve know-how desteği ile; uygulama kalitesini arttıran, çevreye ve insan sağlığına duyarlı ürünler geliştirir.

Kaynak : mantolama.weber

WEBER MANTOLAMA

 Weber Therm EPS

Mantolama sistemlerinde kullanılmak üzere, polistiren ham maddesinin su buharıyla şişirilmesi ve ham madde taneciklerinin birbirlerine yapışması yolu ile özel üretilen ve boyutsal kararlılığını kazanabilmesi için dinlendirilen ekspande (genleştirilmiş) polistiren levhalardır. Mantolamada dış duvar subasman seviyesi üzerinde ısı yalıtımı amacıyla kullanılmaktadır.
weber.therm EPS levhaları TS EN 13499 “Ekspande polistiren esaslı dış cephe ısı yalıtım sistemleri”nde yalıtım levhalarının sağlaması gereken teknik özellikler dikkate alınarak, TS 7316 EN 13163 standardına uygun olarak üretilmektedir.

Kapiler emiciliği yoktur. Kullanım sıcaklığı -50/+75°C aralığında olup güneşin mor ötesi ışınlarına (UV) karşı hassastır.

Teknik Özellikleri

Isı İletkenlik Beyan Değeri ≤0,040 W/mK
Yangın Dayanımı E
Kenar Şekli Kare Profili
Yüzey Şekli Düz
Su Buharı Difüzyon Direnci, u 20-40
Yüzeylere Dik Çekme Mukavemeti ≥150 kPa
Boyutsal Kararlılık ≤%0,2
Karesellik (Gönyeden Sapma) 2 mm/m
Düzlemsellik +5 mm
Boy toleransı +2 mm
En Toleransı +2 mm
Kalınlık Toleransı +1 mm
Basma Dayanımı ≥60 kPa
Kısmi Daldırma ile Uzun Sürede Su Emme ≤0,5 kg/m2

 Weber Therm XPS

Mantolama sistemlerinde kullanılmak üzere, polistiren ham maddesinden ekstrüzyon yolu ile özel olarak üretilen ekstrüde polistiren levhalardır. Mantolamada dış duvar ve özellikle toprak altı ile subasman seviyelerinde ısı yalıtım amacıyla kullanılmaktadır.

weber.therm XPS yalıtım levhaları TS 11989 EN 13164 standardına uygun olarak üretilmektedir.

%100 kapalı gözenekli homojen hücre yapısına sahip olup bünyesine su almamaktadır. Kapiler emiciliği yoktur. Kullanım sıcaklığı -50/+75°C aralığında olup, mor ötesi ışınlara (UV) karşı hassastır..

Teknik Özellikleri

Isı iletkenlik Beyan Değeri ≤0,035 W/mK
Yangın Dayanımı E
Kenar Şekli Kare Profili
Yüzey Şekli Pürüzlü
Su Buharı Difüzyon Direnci, u 90
Yüzeylere Dik Çekme Mukavemeti ≥200 kPa
Boyutsal Kararlılık ≤%5
Karesellik (Gönyeden Sapma) 5 mm/m
Düzlemsellik +7 mm
Boy toleransı +8 mm
En Toleransı +8 mm
Kalınlık Toleransı +1 mm
Basma Dayanımı ≥200 kPa
Kısmi Daldırma ile Uzun Sürede Su Emme ≤%0,7

 Weber Therm Taşyünü

Mantolama sistemlerinde kullanılmak üzere, inorganik hammadde olan bazalt taşının 1350-1400°C’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi yolu ile özel olarak üretilmektedir. Mantolamada dış duvar subasman seviyesi üzerinde ısı yalıtım amacıyla kullanılmaktadır.

Weber.therm taşyünü yalıtım levhaları TS EN 13500 “Mineral yün (taşyünü) esaslı dış cephe ısı yalıtım sistemleri”nde yalıtım levhalarının sağlaması gereken teknik özellikler dikkate alınarak, TS 901-1 EN 13162 standardına uygun olarak üretilmektedir.

Higroskopik ve kapiler değildir. Kullanım sıcaklığı -50/+600°C aralığında olup boyutsal olarak %100 kararlıdır. Sıcağa ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz.

Teknik Özellikleri

Isı iletkenlik Beyan Değeri ≤0,040 W/mK
Yangın Dayanımı A1
Kenar Şekli Kare Profili
Yüzey Şekli Düz
Su Buharı Difüzyon Direnci, u 1
Yüzeylere Dik Çekme Mukavemeti ≥14 kPa
Boyutsal Kararlılık ≤%1
Karesellik (Gönyeden Sapma) ≤5 mm/m
Düzlemsellik Boy toleransı +%2
En Toleransı +%1,5
Kalınlık Toleransı -1/+3 mm
Basma Dayanımı ≥25 kPa
Kısmi Daldırma ile Uzun Sürede Su Emme